Nepaprasta poezijos diena Laičiuose

Žaismingos, kūrybingos pamokos, skirtos Tarptautinei poezijos dienai, vyko Laičių bibliotekoje.

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Zgirskienė pasiūlė mokinukams pasiimti po ranka pakliuvusią poezijos knygelę ir susirasti bibliotekoje patikusį kampelį. Įsitaisę savo nišose – kas prie stalo ar tarp lentynų, kas tiesiog ant grindų tarp pagalvėlių, atsivertę bet kurį knygos puslapį, turėjome perskaityti po vieną pirmo pasitaikiusio eilėraščio eilutę. Surašę iš eilės tai, ką perskaitėme, likome gražiai nustebę savotiškai įdomiais ir prasmingais posmais.

Mokytojos paskatinti, žaidėme su knygelėmis. Pažiūrėję, kiek knygelėje yra puslapių, turėjome pasirinkti kurį nors skaičių iš jų ir atsivertę pasirinktą puslapį, perskaityti pirmą į akį kritusį eilėraščio stulpelį, o po to ir visą pasirinktą eilėraštį. Visiems labai patiko žaismingos pamokos.

Į biblioteką pavieniui atėjusios suaugusios skaitytojos susidomėjusios klausėsi vaikų skaitomų eilėraščių, po to pačios prisėdo paskaityti Daivos Čepauskaitės eilių iš knygelės „Baisiai gražūs eilėraščiai“.

Štai kaip įdomiai susidėliojo poezijos posmai iš mūsų pasirinktų įvairių knygelių eilėraščių eilučių.

2 – 4 klasių mokinukai perskaitė:
Kiek mažučių varpelių
Gražią dieną žada.
Jei sučiuptas sargo nebus?
Kad nebūtų žiemą ilgu
Tik šešėlį tavo balso seku.
Mano sielą kasdieną gaivina,
Prabudo vidur miško Brakšt!
Iškasti jau pamatai?
Mano pirštinė pirštuota,
Ristą žirgą aš turiu.
Bet visas mintis nutraukė
Gero muzikanto nerandat?
Miškelių grakštuolė.
Jos skuba iš lėto
Kad nepeštųL.
Man patinka šiam dvare –
Ruduo: saulė, medžiai, gėlės
Prašyk, maldauki, – ko tiktai nori.

1 – 3 klasių mokinių skaitymai skambėjo taip:
Vėjas šilainėj šlamena
Tokią geltoną.
Vieną rytą ten ant stogo
Kaip man saulė šviesi.
Juo oriai žengtume iškėlę
Sausainių, riestainių, pyrago.
Šitiek obuolių, agurkų!!!
Atlėkė pelėda,
Lankoje avinėliai.
Man žiūroną!
Per kalną aukštą, aukštą
Fabrikai, fabrikai…

Argi nenuostabu? Poezija vaikų balsuose, akutėse ir širdutėse sušvito naujomis spalvomis. O kiek džiaugsmo visiems buvo! Kiek linksmo juoko ir geros nuotaikos!

Vl. Šlaito viešosios bibliotekos Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Vanda Vinckienė