Išvyka į Molėtus

Lenkijos instituto Vilniuje kvietimu į Lietuvą atvažiavo „Planetobusas“. Tai mobilusis planetariumas – 5 metrų skersmens kupolas, kuriame telpa apie 30 žmonių. Jame žiūrovai stebi astronominius pasirodymus, kuriuos veda Varšuvos M. Koperniko mokslo centro pedagogai.

Astronomo Sauliaus Lovčiko kvietimu gegužės 31 dieną į Molėtų observatoriją vyko 30 Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokinių. Jie stebėjo žvaigždėtą dangų, susipažino su įdomiausiais žvaigždynais, planetomis ir kitais astronominiais objektais. Susitikimas vyko lenkų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Taip pat mokiniai turėjo galimybę užkopti į 20 metrų aukščio teleskopo bokštą, kuriame galėjo apžiūrėti didžiausią veidrodinį teleskopą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje šiaurės Europoje.

Sugrįžę į mokyklą, nusprendėme apsilankyti Molėtų observatorijoje dar kartą, naktį.