Mokytojų diena Laičiuose

Mokytojau, padovanosiu tau rudens geltoną ir raudoną klevo lapą…

Mielas mokytojau! Įsižiūrėk į vaiko akis – ten plaukia tavo laivai.

Vėjas gainiojo nugeltusius lapus, pamažu krintančius, smagiai bėginėjančius šalnų pakasta pievele ir smėlėtais takais. Du kartus metuose mokykla pražysta gėlėmis ir šypsenomis. Tai rugsėjo pirmąją kai mokiniai, mokytojai, saulės nugairintais veidais skuba į mokyklas. Ir mokytojų dieną – kai medžiai pasipuošia šiltomis rudens spalvomis. Tokia ir buvo ši diena.

Tarptautinės Mokytojų dienos proga sveikinome visus, kam mokyklos varpelio skambesys matuoja gyvenimą pamokomis, linkėjome, kad kiekvienas rytas su sutiktų vaikų šurmuliu atneštų gyvenimo džiaugsmą, pasitikėjimą savimi, meile sau ir kiekvienam.

Šventės metu buvo įteikti diplomai – Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ninai Liliai Galickei, specialiajam pedagogui Rolandui Grencevičiui, Laičių pradinio ugdymo pradinių klasių mokytojoms Astai Grencevičienei, Jolantai Zgirskienei, ikimokyklinio ugdymo mokytojai Virginijai Grigaitei, 2019 m. vasarą dalyvavusiems Lietuvos bibliotekų organizuotose varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bendruomenės sveikinimą mokytojams perskaitė mokytoja Asta Grencevičienė.

Senjorė Irena Buteikienė mokytojams skaitė Skaistės Žalnieriūnienės „Mokytojui“ ir Valerijos Valsiūnienės „Mokytojas“ eilėraščius. Mūsų mažiausieji, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai, padainavo „Vabaliukų dainelę“. Nedos dainelę „Viskas ko man reik“ dainavo, eilėraščius deklamavo ir Vytauto Račicko komišką vaizdelį „Mikė palmės viršūnėje“ vaidino pradinių klasių mokiniai. Ketvirtos klasės mokinė Urtė Maksimavičiūtė, skaitomu Violetos Palčinskaitės eilėraščiu „Rudenio kraitelė“, leido visiems pajausti tikro rudens džiugesį.

Šventę puošė vaikų atnešti iš daržovių, vaisių, uogų, padaryti „keistuoliukai“, bibliotekos skaitytojų – Danos Sakalauskienės rankdarbių paroda „Tau, mokytojau…“, Vidos Varnienės ir Danguolės Kašėtienės gėlių puokštės, obuolių, kriaušių pilnos pintinės, vynuogių kekės, gudobelių, aronijų, putinų šakos aplipusios vaisiais.

Apžiūrėję parodas, pasivaišinę rudens gėrybėmis, apdovanoję gražiausių darbelių autorius saldžiomis dovanėlėmis, šurmuliavome, šokome, sukome ratelius, dainavome, džiaugėmės gražia švente.

Užgirdau kažkuris tyliai paklausė: – o rytoj?
atsakiau dar tyliau: – o rytoj, o rytoj… tęsk pamoką mokytojau.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Vanda Vinckienė