Grįžti
Vaikų linija
Vaiko labui

INFORMACIJA TĖVAMS

 

 

Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas

 

 

VAIKŲ PRIĖMIMO Į UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINES IR PRIEŠMOKYKLINES GRUPES TVARKA

 

"Tėvų linija"

Tai konsultacinė pagalba telefonu pozityvios tėvystės klausimais, kylančiais tėvams, įtėviams, globėjams. Darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. tėvai gali paskambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais.

"Tėvų linijoje" dirba Paramos vaikams centro specialistai, kurie pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl įvairiais amžiaus tarpsniais kylančių bendravimo su vaiku problemų ir rasti geriausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jeigu reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.


"Tėvų linija" - Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos "Už saugią Lietuvą" dalis, įgyvendinama kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 
 

 

Gerbiami tėveliai,

Pastaruoju metu visuomenėje kilo nerimas dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“ įvairiais pavadinimais, pvz., „Mėlynasis banginis“, „Pažadink mane 4.20“. Iš tiesų tai nėra jokie žaidimai, o nusikalstama veika.

Mūsų žiniomis šiuo metu padaugėjo paauglių savęs žalojimo atvejų. Dalis jų gali būti išprovokuoti minėtų „žaidimų“.

Specialistai, dirbantys psichologinių krizių ir savižudybių prevencijos srityje, rekomenduoja:

•         atkreipti dėmesį ir domėtis, su kuo vaikas bendrauja internete ir socialiniuose tinkluose, stebėti vaiko socialinių tinklų paskyras ir grupes, kuriose jis yra užsiregistravęs;

•         atkreipti dėmesį ir domėtis, kokią medžiagą vaikas viešina internete;

•         pagal galimybes, nustatyti „tėvų kontrolės“ funkcijas visuose vaiko naudojamuose įrenginiuose;

•         stebėti vaiko psichologinę būseną;

•         stebėti ar odos paviršiuj e nėra įvairių formų pjautinių pažeidimų;

•         atkreipti dėmesį, kad laiku (ar net anksčiau nei įprastai) nuėjęs miegoti, vaikas ryte sunkiai keliasi, atrodo nepailsėjęs;

•         atkreipti dėmesį į vaiko piešinius ir išsaugotas nuotraukas;

•         kilus įtarimui, kad vaikas save žaloja, kreipkitės pagalbos į mokyklos psichologą, socialinį pedagogą ar psichikos sveikatos centruose dirbančius specialistus - psichologą, psichiatrą.

Susidūrę su bet kokia informacija apie minėtą „žaidimą“, kuri kelia grėsmę Jūsų ar kurio nors kito vaiko sveikatai bei gyvybei, nedelsdami praneškite policijai.

Atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu   kalbėtis su vaiku, jį išklausyti, skatinti vaiką dalintis mintimis ir jausmais, susidūrus su sunkumais, padrąsinti paprašyti pagalbos.

Tėveliai, susidūrę su sunkumais nelikite vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos: http://vpsc.lt/doc_files/Pagalbos%20galimybiu%20lentele%20ziniasklaidos%20priemonems.pdf

Verta perskaityti apie vaikų savęs žalojimą:

 http://www.vaikulinija.lt/ieskantiems-pagalbos/vaikams-ir-paaugliams/aktualios-temos/saves-zalojimas/#sidebar

Informaciją parengė: Vilniaus PPT, SPPC, Vaikų linija, VPSC Savižudybių prevencijos biuras.

      
 

Įsakymas dėl diagnostinių ir standartizuotų testų organizavimo, vykdymo ir vertinimo Ukmergės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose 2016 m. tvarkos aprašo patvirtinimo

Diagnostinių ir standartizuotų testų organizavimas ir vykdymas mokyklose 2016 m.

Informuojame Jus, kad Ukmergės rajono  savivaldybės administracija, atstovaujama direktoriaus Stasio Jackūno ir Švietimo ir mokslo ministerijos Nacionalinis egzaminų centras, atstovaujamas direktorės Saulės Vingelienės,   2015 m. vasario 3  d. sudarė bendradarbiavimo sutartį Nr. F3-28/20-56, pagal kurią visose Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklose 2015-2016 m.m. balandžio – gegužės mėn.  bus atliktas   2, 4, 6  ir 8 klasių mokinių mokymosi pasiekimų tyrimas (mokinių mokymosi pasiekimų patikrinimas), naudojantis NEC parengtais mokinių mokymosi pasiekimų vertinimo įrankiais:

Ø  2 klasės mokinių mokymosi pasiekimų diagnostiniai testai - skaitymo, rašymo, matematikos;

Ø  4 klasės mokinių mokymosi pasiekimų standartizuoti testai – skaitymo, rašymo, matematikos, pasaulio pažinimo;

Ø   6 klasės mokinių mokymosi pasiekimų standartizuoti testai – skaitymo, rašymo, matematikos;

Ø  8 klasės mokinių mokymosi pasiekimų standartizuoti testai – skaitymo, rašymo, matematikos, gamtos mokslų ir socialinių mokslų;

Ø  4, 6, 8 klasės mokinio klausimynas.

Mokinių klausimynai skirti tiksliau ir visapusiškiau įvertinti ugdymo kokybę mokykloje. Remiantis mokinių klausimynų duomenimis bus apskaičiuoti tokie rodikliai kaip mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokyklos klimatas, patyčių situacija mokykloje, mokinių mokėjimas moklytis.

Mokinių klausimynai bus sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose. Nacionalinių tyrimų klausimynai ir kita tyrimų medžiaga skelbiama Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje skyrelyje „Nacionaliniai tyrimai“ adresuhttp://www.nec.lt/177/  ir skyrelyje „Standartizuoti testai“ adresu http://www.nec.lt/342/. 

 

Emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikianti „Vaikų linija“ pagerino pagalbos internetu prieinamumą.

Vaikai ir paaugliai išklausymo ir palaikymo į „Vaikų liniją“ gali kreiptis, skambindami nemokamu telefono numeriu 116111, prisiregistravus „Vaikų linijos“ svetainėje parašydami elektroninį laišką arba dalyvaudami diskusijų forume.  Daugiau

 


 

Emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikianti tarnyba „Vaikų linija“ vykdo pagalbos internetu viešinimo kampaniją. Siekiame informuoti vaikus ir paauglius, kad užklupus sunkumams jie gali kreiptis pagalbos į „Vaikų liniją“ ne tik telefonu, bet ir internetu.

Sukūrėme ir atspausdinome du skirtingus plakatus (prisegtuke), kurie kviečia vaikus ir paauglius, išgyvenančius vidinę sumaištį, kreiptis į „Vaikų liniją“ internetu: parašant elektroninį laišką arba dalinantis sunkumais „Vaikų linijos“ interneto forume su bendraamžiais.

Šiuos plakatus pristatėme į Švietimo ir mokslo ministerijoje esančius skyrelius Švietimo skyriams. Labai prašome jūsų perduoti šiuos plakatus bendrojo lavinimo mokykloms, kad kiekvieną mokyklą pasiektų 6 plakatai (3 su berniuku ir 3 su mergaite). Jūsų indėlis platinant šiuos plakatus labai svarbus – kartu galime pasiekti, kad kuo daugiau vaikų ir paauglių sužinotų apie „Vaikų linijos“ teikiamą pagalbą internetu. Labai jums dėkojame.

Iškilus klausimams, prašome kreiptis į Justiną Stefanovič, tel.  8 601 79596, arba  elektroniniu paštu justina@vaikulinija.lt

Iš anksto dėkojame už Jūsų palaikymą ir bendradarbiavimą,

                                                                          Vadovas  Robertas Povilaitis

 

 

VšĮ „Vaikų linija", Algirdo g. 31, 03219 Vilnius

www.vaikulinija.lt | www.bepatyciu.lt

facebook.com/vaikulinija | facebook.com/bepatyciu


Vaiko gerovės komisijos reglamentas >>>

Kur kreiptis, įvykus nelaimei >>>


Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ir jų turėti.

Už įstatymo pakeitimus balsavo 75 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 6 parlamentarai.
Pasak pasiūlymo iniciatorių, rūkymo problema, ypač tarp nepilnamečių, didėja.
„Statistika skelbia, kad rūkančiųjų skaičius pasaulyje nuolat didėja, o pradedančiųjų rūkyti amžius pavojingai jaunėja“, – pabrėžiama dokumento aiškinamajame rašte.

Taip pat skaitykite:
Seimas uždraudė rūkyti automobiliuose, jei juose yra nepilnamečių ar nėščiųjų
Seime – idėja keisti rūkalų ženklinimą

Įstatymo pataisų autoriai tikisi, kad draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti sustiprins nepilnamečių rūkymo prevencijos priemones, sumažins tabako gaminių rūkymo (vartojimo) mastą tarp nepilnamečių.
2015 m. balandžio 21 d., antradienį, Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, kuriais nuo gegužės 1 d. nustatyta administracinė atsakomybė už šį pažeidimą. Kodekse įtvirtinama, kad nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtrauks baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.
Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą bus skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda sieks nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.
Iki šiol Tabako kontrolės įstatyme buvo įtvirtintas tik draudimas parduoti tabako gaminius asmenims iki 18 metų, jiems nupirkti ar kitaip perduoti, tačiau nebuvo apibrėžtas rūkymo ar tabako gaminių turėjimo amžiaus cenzas.


Socialinio projekto – „Nebūk naivus kelyje“  iniciatyva

Atkreipiant dėmesį į pastarųjų metų tragiškus įvykus dėl jaunimo neatsakingo ir neapgalvotai pasirinkto keliavimo būdo, atkreipiant dėmesį į sparčiai paplitusį jaunimo neatsargų bendravimą  socialiniuose tinkluose su nepažįstamais žmonėmis, vis populiarėjančią bendrakeleivių paiešką internetu,  jaučiame pareigą  į moksleivių, bei studentų elgesio taisykles įtraukti punktus apie atsakingą keliavimą.

 

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos raštas dėl saugaus eismo priemonių moksleiviams


 

Rekomendacijos, kaip bendrauti su emocinių sunkumų turinčiu vaiku >>>

Priminimas tėveliams: vaikų dantukai silantais dengiami nemokamai >>>

Kviečiame tėvus ir mokytojus kreiptis į Vaikų linijos specialistus, norint pasitarti dėl patyčių

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymas dėl poveikio priemonių taikymo

netinkamai besielgiantiems mokiniams >>>

_______________________________________________________________

Dėmesio!

Atsižvelgdama į avaringumo padėtį ir eismo įvykių priežastis, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos primena, kad kasmet rudens ir žiemos mėnesiais padaugėja eismo įvykiuose nukentėjusių pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų, daugiausia tokios nelaimės įvyksta tamsoje. Todėl šiuo metu, ypač lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais, labai svarbu, kad pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai naudotų šviesą atspindinčias priemones, keliuose elgtųsi atsargiai ir atsakingai.   Daugiau

_______________________________________________________________________

Kaip paruošti saugų ir kokybiską maistą vaikų darželiuose ir mokyklose (VMVT rekomendacijos)   Daugiau

 

 


________________________________________________________________________

KREIPIMASIS

KAD VASARA BŪTŲ SAUGI

 „Baigiantis mokslo metams ir artėjant moksleivių atostogoms, policijos pareigūnai nuogąstauja, kad atostogaujantys, atsipalaidavę ir daugeliu atvejų be suaugusiųjų priežiūros palikti vaikai nenukentėtų eismo įvykių metu“  ar kitose kasdienėse situacijose – „namuose, kiemuose, gatvėse, gamtoje, vandenyje“.  Pritardami šiai Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos valdybos viršininko Vytauto Černevičiaus ir Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko Stasio Jackūno iniciatyvai,  norime priminti, kad kiekvienas (tiek tėvai, tiek vaikai) turėtumėte būti „pasiruošę saugiai praleisti vaikų vasaros atostogas“.

             Gerb. tėveliai,

 

1. Aiškinkite apie saugų vaikų elgesį namuose: kaip elgtis su daiktais, kaip žaisti su žaislais, kad nesusižalotų.

2. Patarkite, kaip elgtis, kai skambina nepažįstamas žmogus ir ieško tėvų, kurių nėra namuose.

3. Paaiškinkite, kaip nepasiduoti jokioms provokacijoms ir skambinti pagalbos telefonu (01, 02, 03 arba 112)

4. Papasakokite, ką daryti iškilus pavojui ar pakliuvus į bėdą.

5. Išeidami iš namų kartu su vaikais apžiūrėkite, ar išjungti visi buities prietaisai ir įrenginiai (viryklė, židinys, vandens čiaupas ir kt.).

6. Mokykite vaikus nesutrikti, nepasimesti ekstremaliose situacijose.

 

            Mieli moksleiviai,

 

1. Eidami per gatvę ar važiuodami dviračiu (kita nemotorine ar motorine priemone), laikykitės eismo taisyklių.

2. Nešokinėkite į vandenį nežinomose vietose.

3. Nekurkite laužo miškuose ir parkuose.

4. Nesislėpkite po medžiais esant stipriam griaustiniui.

5. Bet kurioje situacijoje neišdykaukite ir elkitės drausmingai.

 

Saugus elgesys visur turi tapti elgesio norma, gebėjimu ir įpratimu gyventi saugiai.

  

Senamiesčio pagrindinės mokyklos Vaiko gerovės komisija


          2012 m. gruodžio 10 d. mūsų mokyklos mokytojai – direktorė Audra Uselienė, Irina Krynkina ir Rolandas Grencevičius dalyvavo konferencijoje „Prevencinės programos kuriant saugią emocinę aplinką mokykloje“.

          Siūlome paskaityti konferencijos organizacinio komiteto atsakingos sekretorės VšĮ ,,Vaiko labui” direktorės Aurelijos Okunauskienės straipsnį. Jame yra gausu nuorodų į papildomą informaciją.

  

 

                                                                   

                                                                                  

Sodų g. 7, Ukmergė, Ukmergės miesto sen., Ukmergės r. sav., LT-20129, Telefonas, faksas: (8 340) 63569, 63652.
El. pašto adresas:
El. pašto adresas: rastine@senamiestis.ukmerge.lm.lt , Viešoji įstaiga. Įstaigos kodas 190341810.