Grįžti

Karjeros ugdymo centras

Mokykloje diegiama ugdymo karjerai paslaugų sistema

UKMERGĖS UGDYMO KARJERAI KOMANDOS INTERNETINĖ SVETAINĖ


Karjeros savaitė Senamiestyje

Jau 4-ąjį kartą startavo Nacionalinė karjeros savaitė, kurią globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos metu kartu su įvairiausių sričių atstovais mūsų mokyklos kaip ir visos šalies moksleiviai buvo supažindinti su skirtingais karjeros keliais.

Moksleiviai  sužinojo apie statybos  inžineriją, nes į svečius buvo atvykęs savanoris Julius Zareckas, įmonės ,,Konstruktyvu“ įkūrėjas. Svečias papasakojo savo karjeros kelią, atskleidė mokymosi ir darbo subtilybes, rekomendavo mokiniams, kurie sieja savo ateitį su inžinerija, ne tik gerai mokytis, bet ir papildomai domėtis įvairiais pasiekimais tiksliųjų mokslų srityje. J.Zareckas pasidžiaugė, jog ši specialybė yra gerai apmokama ir dar vis labai paklausi tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tad pademonstravo savo įmonės kurtus projektus Švedijos mokyklų statyboms.

Kovo 26d. 6- 10 klasių mokiniai turėjo galimybę stebėti tiesiogiai transliuojamą diskusiją apie karjerą bei N. Mačiulio paskaitą ,,Ką mes dirbime po 20 metų“. 

Jau prieš paskelbiant Karjeros savaitę, mūsų mokyklos komanda dalyvavo susitikime – seminare ,,Žurnalistikos grožis ir iššūkiai“ Molėtų progimnazijoje. 3 rajonų atstovai turėjo galimybę susipažinti su žurnalisto specialybės subtilumais, kai žymi Lietuvos žurnalistė ir 4 knygas išleidusi rašytoja Audronė Urbonaitė itin jausmingai ir įdomiai pasakojo apie savo kvapą gniaužiantį karjeros kelią, negailėdama nuoširdžių patarimų kūrybiškumo nestokojantiems mokiniams.

Reikia pripažinti, kad šiais skubėjimo, didelių informacijos srautų valdomame laikmetyje tampa itin svarbus realaus žmogaus – savo srities profesionalo – komunikavimas su jaunosios kartos atstovais. Juk dabartiniai mokiniai yra mūsų visuomenės ateitis. Tad gyvenimo tikslų paieškos ir prioritetų išsigryninimas turi prasidėti dar mokyklos suole. O kas  gali geriau motyvuoti jauną žmogų, jei nes profesionalas, pasakojantis gyvai savo sėmės istoriją.

Mokinių profesinio veiklinimo projektas „Daugiau žinosi - geriau pasirinksi” tęsiasi

 Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera - tai dar ir gebėjimai derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje.

Nuo 2012 m. Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklos dalyvavo projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme”, kurį vykdė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Atsižvelgiant į šio projekto tikslus ir prioritetus, 2014 m. pakartotinai buvo vykdomas mokinių ugdymo karjerai paslaugų poreikio tyrimas.

Remiantis 2015 m. vasario mėn. vykdytos Ukmergės rajono bendrojo ugdymo įstaigų dešimtų klasių mokinių apklausos ,,Kokia profesija ar darbinė veikla Jus domina. Ar norėtumėte save šioje veikloje išbandyti?” išvadomis, išryškėjo mokinių noras pažinti save per profesinį veiklinimą. Mokiniai susipažino ir išbandė save konkrečiose profesijose, kurias pasiūlė Ukmergės technologijų ir verslo mokykla.

Ukmergės rajono savivaldybėje tęsiamas įgyvendinti  projektas „Daugiau žinosiu - drąsiau pasirinksiu", kurį koordinuoja Ukmergės rajono profesinio orientavimo metodinio būrelio pirmininkė, karjeros konsultantė Gražina Medišauskienė.

Šio projekto tikslai:

1. Ugdyti realią asmeninę  patirtį, praktiškai supažindinant moksleivį su konkrečia specialybe, taikant netradicinius metodus ir mokymo aplinkas.

2. Supažindinti mokinius su karjeros galimybėmis rajone, skatinti vietinę, institucinę partnerystę, įgyvendinant projektą.

Projekto įgyvendinimo metu:

1. Bus sudarytos galimybės per praktines veiklas, susipažinti su konkrečiomis specialybėmis.

2. Įtraukiant socialinius partnerius, bus gerinama profesinio informavimo/konsultavimo paslaugų kokybė.

3. Mokiniai įgys bendravimo ir bendradarbiavimo, kūrybiškumo, iniciatyvumo, savęs pažinimo per profesinę veiklą, kompetencijas.

4.  Bus skatinamas bendradarbiavimas, institucinė partnerystė.

5.  Mokiniai įsivertins, ar jiems tinkamos profesijos, pasirinktos ir išbandytos projekto metu.

Projekto tikslinė grupė - Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų dešimtų klasių mokiniai.

Profesinio veiklinimo dienos buvo organizuotos 2015 m. balandžio 9 ir 23 dienomis.  Mokinius pasveikino Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotojas R. Jankūnas. Ukmergės Senamiesčio mokyklos mokiniai veiklinimo projekte dalyvauja jau antrus metus.

Mokiniai išsiskirstė pagal pasirinktą profesinę veiklą, kurioje veiklinosi nuo 12 val. iki 15 val. Po veiklinimo su savo praktikos mokytojais, apibendrino praktinę veiklą. Ugdytiniai šią praktinę veiklą vertina pozityviai ir ketina dalyvauti šiame projekte ir ateityje.  


Projektas Profesija kitaip

Pažink gamybą kitaip

 Š. m balandžio 15 dieną Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos dešimtokai kartu su kitų mokyklų atstovais dalyvavo projekte „Pažink gamybą kitaip“. Jaunuoliai dalyvavo pažintinėse ekskursijose AB Vilkma ir AB Umega Vienybės padalinyje.

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis, kurio tikslas – stiprinti valstybinį ir nevyriausybinį sektorių, dirbantį su jaunimu, kurti, skatinti ir stiprinti bendradarbiavimo tarp nevyriausybinių sektorių formas.

Balandžio-gegužės mėnesiais organizuojamas inovatyvus, skatinantis jaunimo verslumą projektas „Pažink gamybą kitaip“. http://www.plunge.lt/plunge/m/m_images/wfiles/ivlo1e12473.jpg

„Pažink gamybą kitaip“ – tai projektas, kurio metu dešimtyje Lietuvos savivaldybių vyks susitikimai su vietos verslininkais, savivaldybių darbuotojais, bus gilinamasi į vietos probleminius klausimus, tokius kaip: kodėl sunku pasirinkti profesiją, jaunimo nedarbas, specialistų kompetencijų trūkumas ir panašiai. Projekto metu jaunimas bus supažindinamas su verslo kūrimu, pradedant idėja, baigiant partnerių paieškomis ir reikalingų dokumentų bei investicinio krepšelio sudarymu.

Laukiami projekto rezultatai  - įvykę susitikimai su vietos verslininkais ir jaunimu dešimtyje Lietuvos savivaldybių, parengtos rekomendacijos savivaldybėms ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Švietimo ir mokslo ministerijai, atsakant į klausimą, ko trūksta, kad verslumas bei profesinis orientavimas būtų skatinamas efektyviau vietos bei nacionaliniu lygmeniu.

Plačiau apie projektą:

http://www.esparama.lt/projektas?id=13822,

 

http://www.jrd.lt/es-integruotos-jaunimo-politikos-projektas

 


 

 Jaunuoliai dalyvavo pažintinėse ekskursijose AB Vilkma ir AB Umega Vienybės padalinyje.

 


Senamiesčio mokyklos mokiniai  ,,šoko į tėvų klumpes“

2015 m. balandžio 10–ąją, pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos mokyklos, įmonės bei organizacijos buvo pakviestos dalyvauti iniciatyvoje  „Šok į tėvų klumpes“. Tai visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse. Dalyvauti šioje iniciatyvoje užsiregistravo ir mūsų mokykla.

8b klasės mokiniai lankėsi UAB „Ukmergės vandenys“, kur dirba dviejų brolių – Tado ir Tomo - mama Renata Masilionienė. Mokiniai susipažino su įmonės veikla, darbuotojais, išgirdo daugelio jų atėjimo į šią įstaigą istorijas, padiskutavo apie karjeros kelią ir netgi šiek tiek „padirbėjo“. Ne vienas džiaugėsi gavęs galimybę pabūti milijono litų vertės mašinos kabinoje. Apžiūrėjo skaitliukus, atsakinėjo į specialistų klausimus, už teisingus atsakymus – gavo dovanų. Susipažinę su valymo įrenginiais, pabuvę laboratorijoje, išsiaiškinę, kaip ir iš kur atsiranda vanduo mūsų namuose, kiek jis kainuoja, kaip matuojamas ir t.t., mokiniai buvo vaišinami arbata.

Džiugu, kad tėveliai geranoriškai palaikė partnerystės tarp vaiko-tėvo-mokyklos idėją.  Reikia tikėtis, kad ši iniciatyva ateityje peraugs į gražią mokyklos bendruomenės tradiciją.

 

Ugdymo karjerai specialistė Asta Aukštuolienė
 

 

Sodų g. 7, Ukmergė, Ukmergės miesto sen., Ukmergės r. sav., LT-20129, Telefonas, faksas: (8 340) 63569, 63652.
El. pašto adresas:
El. pašto adresas: rastine@senamiestis.ukmerge.lm.lt , Viešoji įstaiga. Įstaigos kodas 190341810.