Apie mus

 

 


Mokyklos himnas

Skuba laikas visagalis
Tik į priekį veda mus.
O, kad rastum tikrą kelią,
Mokykla vedliu mums bus.

Mokykla išmokys darbo,
Žodžio, gėrio, išminties,
Ir iš rankų nepaleisti
Nei vilties, nei ateities.

Lapai plauks upe geltoni,
Šauks varpelis din dilin.
Mokykla tarsi šventovė
Kvies kasmet žinių šalin.

Mokyklos istorija

Mokyklos istorija ir pirmieji veiklos metai skirtinguose šaltiniuose pateikiama skirtingai.

Rašytiniai dokumentai liudija, kad 1927–1930 metais mokytojas Stasys Baltrušis organizavo būsimos mokyklos statybos darbus. Iškilo tuo metu didžiausia Ukmergės mieste dvylikos komplektų mokykla, pradėjusi veikti nuo 1930 metų rugsėjo 1 dienos. Iki 1940 metų birželio 3 dienos jai vadovavo įkūrėjas mokytojas Stasys Baltrušis. Nuo įkūrimo pradžios iki dabar mokykla ne kartą keitė savo statusą ir pavadinimą: Ukmergės pradžios mokykla Nr.1, Ukmergės 1- oji progimnazija, Ukmergės 2 – oji progimnazija, Ukmergės 3 – oji vidurinė (mokoma rusų kalba), Ukmergės Senamiesčio vidurinė (mišri), nuo 2002 metų – Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla.

Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Ukmerg%C4%97s_Senamies%C4%8Dio_pagrindin%C4%97_mokykla

Vienas iš pirmųjų žingsnių modernizuojant Ukmergės miesto švietimo sistemą – 1932 m. pastatytos dvi pradžios mokyklos: Jų aprašyme minima: „Viena iš jų mūrinė, dviejų aukštų, septynių komplektų, 4383 kub. mtr. talpos. Šios mokyklos pastatymas atsiejo 150.000 litų. Kita medinė, dviejų aukštų, 2850 kub. mtr. talpos, pastatymas atsiėjo 93.000 litų. Abejose mokyklose įrengtas centralinis šildymas, vandentraukis ir kanalizacija.“ Dalis šių pastatų statybos kaštų buvo padengta paėmus paskolą iš Valstybinės taupomosios kasos. Kaip matome iš projekto ir ikonografijos – mūrinė mokykla statyta dviem etapais. Iš pradžių buvo pastatytas centrinis ir vienas šoninis korpusai, o kairysis korpusas iškilo vėliau – sovietmečiu. Projektą pasirašo tuometis miesto technikas Eugenijus Čerepavičius.

Šaltinis: http://www.autc.lt/lt/architekturos-objektai/1961

Mokykla pasikeitė

Senamiesčio pagrindinė mokykla labai pasikeitė. Pasikeitė jos išvaizda – atjaunėjo kabinetai, koridoriai, klasės tapo jaukesnės. Kabinetuose naudojamos naujoviškos, dar retai kur sutinkamos, magnetinės lentos.

Suremontuotas ir įrengtas informacinių technologijų kabinetas. Atnaujintas ir prailgintos dienos grupės kabinetas. Naujai įrengta pradinukų rūbinėlė, ji atskirta nuo vyresnių klasių mokinių rūbinių. Naujomis spalvomis sužibo pirmo aukšto fojė ir koridorius.

Didžiausia naujiena – suremontuotoje, naujais baldais kvepiančioje klasėje atidaryta pirmoji rajone robotikos klasė. Nauja įranga leis geriau įvairių klasių mokiniams, konstruojant robotus, suvokti mechanikos, fizikos dėsnius.

Senamiesčio progimnazijoje – sensorinė klasė

Senamiesčio progimnazijoje atsirado nauja klasė. Joje, sėdėdami įsitaisę patogiuose sėdmaišiuose, vaikai stebi visokiomis besikeičiančiomis spalvomis šviečiančius vamzdelius, plaukiojančias žuvytes, klauso skambančios ramios muzikos, persijungiančios į miško ar jūros ošimą, paukščių čiulbėjimą, stebi besikeičiančius kosmoso ar gamtos vaizdus.

Kam reikalinga tokia nauja klasė,– paklausėme ugdymo įstaigos direktoriaus. Progimnazijos direktorius Arūnas Kerza papasakojo, kad tokia klasė įrengta norint sudaryti geras sąlygas mokiniams, turintiems elgesio problemų arba tiems, kurie tą dieną nenori mokytis.

Tokie vaikai šiame kabinete gali atsipalaiduoti. Kabinete galima organizuoti grupinius užsiėmimus, pamokas, žiūrėti filmus apie gamtą ar klausytis ramios muzikos, miško, jūros, vėjo garsų. Čia mokinys apsilanko su mokytoju, mokytojo padėjėju ar ugdymo įstaigos psichologu, kartu atlieka įvairias užduotis, žaidžia, ilsisi, apsiramina.

Paklaustas iš kokių lėšų ši klasė įrengta, direktorius paaiškino, kad mokykla dalyvauja Kokybės krepšelio programoje. Naujo kabineto įranga buvo numatyta programos plane, suderinta su Nacionaline švietimo agentūra ir klasės įrengimui gautos numatytos Europos Sąjungos struktūrizuotų fondų lėšos. Mokyklai reikėjo pačiai tik suremontuoti kabinetą. Direktorius patikino, kad tai ne naujiena – tokie kabinetai įrengti kitose šalies mokyklose, rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Ir tai pasiteisino.

Manoma, kad toks kabinetas pasiteisins ir Senamiesčio progimnazijoje, nes ateityje laukiama daugiau vaikų su spec. poreikiais.