Apie mus

Mokyklos himnas

Skuba laikas visagalis
Tik į priekį veda mus.
O, kad rastum tikrą kelią,
Mokykla vedliu mums bus.

Mokykla išmokys darbo,
Žodžio, gėrio, išminties,
Ir iš rankų nepaleisti
Nei vilties, nei ateities.

Lapai plauks upe geltoni,
Šauks varpelis din dilin.
Mokykla tarsi šventovė
Kvies kasmet žinių šalin.

Mokyklos istorija

Mokyklos istorija ir pirmieji veiklos metai skirtinguose šaltiniuose pateikiama skirtingai.

Rašytiniai dokumentai liudija, kad 1927–1930 metais mokytojas Stasys Baltrušis organizavo būsimos mokyklos statybos darbus. Iškilo tuo metu didžiausia Ukmergės mieste dvylikos komplektų mokykla, pradėjusi veikti nuo 1930 metų rugsėjo 1 dienos. Iki 1940 metų birželio 3 dienos jai vadovavo įkūrėjas mokytojas Stasys Baltrušis. Nuo įkūrimo pradžios iki dabar mokykla ne kartą keitė savo statusą ir pavadinimą: Ukmergės pradžios mokykla Nr.1, Ukmergės 1- oji progimnazija, Ukmergės 2 – oji progimnazija, Ukmergės 3 – oji vidurinė (mokoma rusų kalba), Ukmergės Senamiesčio vidurinė (mišri), nuo 2002 metų – Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla.

Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Ukmerg%C4%97s_Senamies%C4%8Dio_pagrindin%C4%97_mokykla

Vienas iš pirmųjų žingsnių modernizuojant Ukmergės miesto švietimo sistemą – 1932 m. pastatytos dvi pradžios mokyklos: Jų aprašyme minima: „Viena iš jų mūrinė, dviejų aukštų, septynių komplektų, 4383 kub. mtr. talpos. Šios mokyklos pastatymas atsiejo 150.000 litų. Kita medinė, dviejų aukštų, 2850 kub. mtr. talpos, pastatymas atsiėjo 93.000 litų. Abejose mokyklose įrengtas centralinis šildymas, vandentraukis ir kanalizacija.“ Dalis šių pastatų statybos kaštų buvo padengta paėmus paskolą iš Valstybinės taupomosios kasos. Kaip matome iš projekto ir ikonografijos – mūrinė mokykla statyta dviem etapais. Iš pradžių buvo pastatytas centrinis ir vienas šoninis korpusai, o kairysis korpusas iškilo vėliau – sovietmečiu. Projektą pasirašo tuometis miesto technikas Eugenijus Čerepavičius.

Šaltinis: http://www.autc.lt/lt/architekturos-objektai/1961

Mokykla keičia savo veidą

Senamiesčio pagrindinė mokykla šiais mokslo metais labai pasikeitė. Pasikeitė jos išvaizda – atjaunėjo kabinetai, koridoriai, klasės tapo jaukesnės. Kabinetuose naudojamos naujoviškos, dar retai kur sutinkamos, magnetinės lentos.

Suremontuotas ir įrengtas informacinių technologijų kabinetas. Atnaujintas ir prailgintos dienos grupės kabinetas. Naujai įrengta pradinukų rūbinėlė, ji atskirta nuo vyresnių klasių mokinių rūbinių. Naujomis spalvomis sužibo pirmo aukšto fojė ir koridorius.

Didžiausia naujiena – suremontuotoje, naujais baldais kvepiančioje klasėje atidaryta pirmoji rajone robotikos klasė. Nauja, tik ką gauta įranga leis geriau įvairių klasių mokiniams, konstruojant robotus, suvokti mechanikos, fizikos dėsnius.