Laičiuose pamoka apie poetę Ramutę Skučaitę

Paskutinę mokslo dieną prieš rudens atostogas Laičių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo pamokoje, skirtoje poetės Ramutės Skučaitės 90 – mečiui (gimė 1931 m. spalio 27 d.).

Vaikai stebėjo vaizdo medžiagą apie poetės kūrybą, klausėsi jos skaitomos eiliuotos pasakos „Bjaurusis ančiukas“ (pagal H. K. Anderseno pasaką). Gera matyti inteligentišką, guvią garbaus amžiaus sulaukusią menininkę, spinduliuojančią gyvenimiška išmintimi ir pagarba savo skaitytojui. Poetė vienodai atsakingai kuria suaugusiems ir vaikams, atlieka poetinius vertimus.

Likusį pamokos laiką skyrėme praktiniam poetės R. Skučaitės kūrybos pažinimui. Ketvirtokės Meida Lukoševičiūtė bei Viltė Kuzmickaitė su sesute pirmoke Rusne padeklamavo eilėraščių. Įdomi dovana jaunajam skaitytojui yra eiliuotų galvosūkių knygelės „Sukit sukit galveles“, „Neskubėkim ir atspėkim“, „Koks gi žodis pasirodys?“ ir kt. Panaudojome jas – mokiniai guviai sprendė linksmas poetės šaraDĖLES ir metaGRAMAS, miklino liežuvėlius sueiliuotomis greitakalbėmis. Poetinio žodžio vingrybes suprasti ir loginio mąstymo seką atrasti vaikams padėjo pamokoje dalyvavusios mokytoja Asta Grencevičienė ir Laičių bibliotekos vadovė Vanda Vinckienė.

Mokytoja Jolanta Zgirskienė