PILIETIŠKUMO SAVAITĖ

Senamiesčio progimnazijos bendruomenė savaitę prieš Kovo 11-ąją skyrė pilietiškumui.

Mokiniai turiningai minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vieni svečių sulaukė, kiti patys į svečius vyko, smagiai kovojo protų mūšiuose, žaidė, smalsavo ir po Lietuvą realiai ar virtualiai keliavo.

Progimnazijoje svečiavosi edukatoriai Martynas Asakavičius ir Monika Pupalaigienė. Jie ne tik papasakojo daug įdomybių apie mūsų šalį, bet ir pravedė interaktyvias viktorinas „Protų mūšiai. Kelionė po Lietuvą“. Ir mažieji, ir vyresnieji mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą, sprendė praktines užduotis.

Penktokai vyko į Vilnių, kur apsilankė Vilniaus universitete ir Valstybės pažinimo centre. Ten domėjosi šiuolaikine Lietuva. Pradinukai sukosi lietuvių liaudies rateliuose-žaidimuose ir tyrinėjo tautinių juostų raštus, spalvas ir simboliką, kūrė raštuotų margaspalvių tautinių juostų fragmentus ir puošė mokyklą.

Visa bendruomenė dalyvavo akcijoje „Lipdukų savaitė“, skirtoje Ukmergės miesto 690 metų jubiliejui.