NACIONALINĖ APLINKOSAUGOS OLIMPIADA

Įvyko 10-oji Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada apie atsakingą vartojimą „Viskas Tavo rankose!“, kurią organizuoja EPA. Olimpiada 7-8 klasių moksleiviams atspindėjo besikeičiantį visuomenės požiūrį į aplinkosaugą. Juk aplinką veikiame daugiau ar mažiau, teigiamai ar neigiamai kasdien. Tai darome pirkdami, keliaudami, ruošdami maistą, naudodami elektros ir šilumos energiją… Dėl to 2023 metų olimpiados šūkiu tapo žinomos atlikėjos Monikos Marijos dainos motyvas: „Viskas Tavo rankose!“.

Dalyvavo moksleiviai iš 184 Lietuvos mokyklų. Dalyvių skaičius net 2713 moksleivių!

Mūsų progimnaziją atstovavo šie mokiniai: E. Stepancovaitė, M. Juškevičiūtė, K. Katinas, J. Lobinas, A. Kaselis, R. Balžekaitė, L.G. Bundonytė, V. Skorupskaitė, U. Šiaučiūnaitė, I. Lobinaitė, S. Kostianyia, A. Vadoklis, A. Sedleckaitė, A. Retytė, U. Mackevičiūtė, B. Lipinskaitė, T. Kazlauskaitė, G. Valeikaitė. Mokinių rezultatai geri – dauguma svyruoja nuo 50% iki 93%.

Aplinkosaugos tematika neabejotinai svarbi auklėjant jaunąją kartą, todėl Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada vertintina kaip edukacinis renginys, kuriame laimi visi dalyvaujantieji. Geografijos mokytojos Dalia Vaičiūnienė ir Palmira Kadelskienė padėjo moksleiviams ruoštis olimpiadai.