UŽGAVĖNĖS 2023

Užgavėnių linksmybės, apėmusios Lietuvą, neaplenkė ir Senamiesčio progimnazijos. Gausus persirengėlių būrys, lydimas smagios muzikos, tarškynių triukšmo ir užgavėniškų oracijų lankė pradinukų ir vyresniųjų klases. Smagu kurti siurprizą ir stebėti maloniai nustebusius veidukus. Vėliau Užgavėnių veiksmas, į kurį įsitraukė svečiai iš Ukmergės socialinių paslaugų centro.

Iš mokyklos linksmybės persikėlė į kiemą, kur vyko Lašininio ir Kanapinio kova, buvo vaišinamasi blynais, degė Morė, kartu su dūmais nusinešdama ir „blogio“ lapelius, laiškelius, kad namuose, mieste, mokykloje ir širdyse karaliautų tik gėris ir šviesa.

Dalyvauji ir džiaugiesi, stebi ir stebiesi, kad šitame skubančiame pasaulyje gebama stabtelėti, kad taip sparčiai modernėjančioje aplinkoje suranda vietos mūsų protėvių praeities tradicijos ir papročiai. Jau atitrūkę nuo mūsų gyvenimų, bet gyvi.

Mokytoja Daiva Nasyrovienė